Hoşgeldin, Ziyaretçi:  Giriş YapÜye Ol

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Red Alert 2 ek paketi Yuri's Revenge'nin Hikayesi
Yazar Konu
Qzeen Çevrimdışı
Administrator
*

Yorum Sayısı: 1,169
Konu Sayısı: 584
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Rep Puanı: 38
#1
Red Alert 2 ek paketi Yuri's Revenge'nin Hikayesi
250px-Yuris_revenge.jpg

Önceki oyunda Sovyetler Birliğini yenilgiye uğratan Müttefikler (Allieds) Yuri's Revenge'de zaferlerini kutlamaktadırlar. Yuri her iki kuvvetten uzaklaşarak kendi telepatik ve genetik yönetimi esas alan ordusunu sessizce oluşturmuştur. Ardından tüm gezegeni kontrol etmek amacıyla sessizce dünyanın dört bir yanına Pisişik(Psikolojik Patlatıcı (Psychic Dominator)ları inşa ettirdi. Bu makineler ruhsal olarak dünyadaki herkesi kontrol etmek için tasarlandı. Bu akıl çekici makineler tüm dünyada bir ağ oluşturdu ve aynı anda tüm gezegeni kontrol etmek için Yuri tarafından bu ağ faaliyete geçirildi. Dünya akılsız kölelerle dolmaya başladı. Bu esnada Yuri'yi ikna edemeyen ABD Başkanı Michael Dugan son dakikada Psychic Dominator'lerden birinin bulunduğu San Francisco'nun Alkatraz Adası'na hava saldırısını emreder. Hava saldırısı ile zar zor adadaki nükleer reaktöre zarar verdirilir. San Francisco daki Birleşik Devletler askeri kontrolü Yuri'nin denetiminden kurtarılır.

Zamanda seyahat ile ABD'nin Sovyet işgalinde olduğu döneme dönülür. Bu dönemde her iki güçte tek bir amaca yönelirler. Albert Einstein geçici bir savunma aleti (zaman makinesi) icat etti. Bu aleti inşa ederek dünyadaki herkesin aklı Yuri'nin etkisinden kurtarılır. Savaş San Francisco, Hollywood gibi yerlerde meydana gelmektedir. Ayrıca Sovyet ilerlemelerinde Ay görevi de bulunmaktadır.

Müttefikler (Allieds)
Müttefiklerin (Allieds) ilerlemelerinde Oyuna San Francisco'daki Sovyet işgalini geri püskürtmekle başlanılır. San Francisco'daki ilk görev Alkatraz Adası'ndaki Psychic Dominator'u yok etmektir. Bu yapı o zamanda daha tam yapılamadığı için Amerika'yı tehdit etmemektedir. Sonraki görevlerde Sovyetler odaklarını güçlendirerek Müttefiklere teslim eder ve Yuri nin amaçlarının önüne geçmek için diğer Psychic Dominator'leri yok ederek (Biri Mısır'da diğeri Antarktika'da ) en son darbe Antarktika'daki gizli üssünde Yuri birliklerine vurulur. Müttefiklerin görevleri zar zor biter ve görevde Genetik Mutator (Genetic Mutator) da yok edilir. Görev bitiminde Yuri kaybeder ve özel olarak hazırlanmış dışında kendi psikolojik gücünden faydalanılarak oluşturulmuş bir güç alanı ile çevrili bir hapishaneye kapatılır. Oyunun sonunuda zaman makinesinin etkisi ile General Carville Red Alert 2'de mağruz kaldığı saldırıyı atlatır ve yaşamaya devam eder. Bitiş sahnesinde Tanya oyuncu ile konuşarak zafer galasını Lt.Eva ile noktalar.


Sovyetler (Soviets)
Hapsetilen Lider Romanov tarafindan seferberliğin ilk emirleri Sovyet oyuncusuna verilir. Sovyet oyuncusu, Müttefiklerin zaman makinesini çalması için göreve getirilir. Oyuncu Psychic Dominator'unun tehdidine karşı koymak için Müttefik'lerle "hain Yuri'yi" saf dışı bırakmayı planlar. Fakat , Sovyet'ler aynı zamanda Müttefik'ler karşısında önceki savaşı kaybetmediklerini garantiye almak için zamanda geriye gitmeyi isterler. Sovyet kumandanın bilgisi ile Einstein'in geliştirdiği Chronosphere'i yoketmek için Sovyet'lerin eline geçen fırsat savaşın dönüş noktasıdır. Sovyet oyuncu, Einstein'in laboratuvarını yıkmak için gönderilir : bu görev ("Déjà Vu", olarak isimlendirilmiştir) orijinal Red Alert 2'den bir görevin bir tekrarıdır. Fakat bu zamanda Yuri's Revenge'in birim ve teknolojilerini kullanarak ve Müttefikler yerine sovyetlerle oynanmaktadır. Bu görevin başarılması ile Müttefik'ler Sovyet'lere teslim olur. Bu saatten sonra Müttefikler Yuri'yi yenmek için Sovyetlerle birleşir . Yuri Ay'daki gizli üssünden Psychic Dominator ağını kontrol edecek teknolojiyi kurmuştur. Sovyet'ler Yuri'nin ağı başlatma birimlerinin Büyük Okyanus'ta bir adada olduğunu tesbit eder. Sovyet kuvvetleri adayı ele geçirir fakat önemli olan bilgiler bir uzay roketi ile Ay'a kaçar. Ay'a Sovyet gücü gönderilir ve oradaki Yuri üsü yokedilir. Yuri, Transilvanya'da "Atalarına ait ev"ine çekilir, Fakat Yuri burada da Müttefiklerin teknolojisini de kullanan Sovyetlere yenilir. Sovyet görevleri bitişinde orudusu yok edilen Yuri oradan kaçmak için son anda Zaman Makinesini kullanır. Fakat Tam Yuri kaçarken yapılan sabotaj ile Yuri kendisini Dinozorlar devrinde bulur. Ve ortaya çıkan bir Dinozor Zaman makinesi ile birlikte Yuriyi darmadağan eder. Son sahnede Sovyetlerin Dünyada egemenliği Yuri'den ele geçirilen Uzay teknolojisiyle gösterilir. Sosyalizm Dünyaya hükmetmeye başlamıştır.
u33.jpg

01-17-2012, Saat:07:22 AM
Ara Cevapla


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi